50. Визначити носії підсумкового облікового процесу (за кожною ділянкою обліку).
Власний капітал: баланс періоду, різні накопичувальні відомості, таблиці в яких формуються підсумкові дані для потреб управління та складання різних форм звітності.
Позиковий капітал: баланс періоду, накопичувальні відомості, таблиці
Грошові кошти в касі: основним носієм узагальнюючого обліку є баланс періоду. Іншими носіями узагальнюючого обліку є різні накопичувальні відомості, таблиці розрахункового характеру, в яких формуються підсумкові дані для потреб управління. Формування цих таблиць залежить від характеру, виду, типу, форми організації діяльності підприємства тощо.
Грошові кошти у банку: баланс, накопичувальні відомості, таблиці розрахункового характеру.
Дебіторська заборгованість: баланс, накопичувальні, розрахункові таблиці, відомості, в яких формуються підсумкові показники для складання окремих форм фінансової та внутрішньогосподарської звітності та потреб управління.
Цінні папери: першим носієм узагальнюючого (підсумкового) обліку є баланс періоду. Він складається за загальновизначеною формою. Іншими носіями узагальнюючого обліку цінних паперів невласної емісії є різні накопичувальні відомості, розроблювані таблиці. Формування цих таблиць залежить від характеру діяльності підприємства.
Оплата праці: значний вплив на формування показників узагальнюючого обліку праці та її оплати має внутрішньогосподарська, фінансова і статистична звітність: це дані форми № 1 «Баланс», форми № 2 «Звіт про фінансові результати».
Запаси: баланс, форми внутрішньогосподарської, фінансової , статистичної, податкової звітності.
Основні засоби: те саме.
Витрати: першим носієм узагальнюючого обліку є баланс періоду.
Далі для узагальнення даних потрібно розробити накопичувальні відомості з метою зведення даних про затрати для різних форм звітів. Наприклад, для ф. № 2 Звіт про фінансові результати в 2-му розділі потрібно узагальнити дані про затрати за елементами.
Важливими узагальнюючими даними є калькуляційні таблиці про собівартість окремих видів продукції.
Значна увага має бути приділена формуванню накопичувальних таблиць про узагальнення даних за видами затрат, їх відповід¬ності бізнес-плановим (або нормативним) даним тощо.
Формування накопичувальних таблиць значною мірою залежить від характеру діяльності.
Важливим елементом узагальнюючого обліку є дані для приміток до фінансової звітності.
Доходи та фін резул основним носієм узагальнюючого обліку є баланс періоду. Він складеться на загальноприйнятих засадах
Для узагальнення різних даних для потреб розробляються накопичувальні таблиці та відомості. Основна увага при цьому має бути приділена формуванню накопичувальних відомостей за видами діяльності, галузями, підгалузями.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Наверх ↑